FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1.  Czy projekt można będzie zrealizować na mojej działce
Należyte dopasowanie projektu do działki zależne jest od dostępnej przestrzeni, ale ważną rolę odgrywa również jej ulokowanie względem stron świata. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami mailowo, przesyłając skan mapy geodezyjnej oraz wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zapoznamy się ze wszystkimi materiałami i w oparciu o nie przedstawimy propozycję przyszłego ulokowania domu.

2.  Czy na podstawie zakupionego projektu mogę wystąpić o pozwolenie na budowę?
Oferowane przez nas projekty, podobnie jak wszystkie dostępne na polskim rynku dokumentacje, mogą zostać wykorzystane w procesach urzędowych dopiero po ich adaptacji do konkretnej działki na której mają zostać wybudowane. Adaptacją do warunków miejscowych zajmuje się zwykle lokalny projektant, posiadający wymagane uprawnienia.

3. Czy pracownia może dostosować projekt do moich potrzeb?

Oczywiście – więcej na temat personalizacji oferowanych projektów możesz znaleźć tutaj.

4. Na jakie zmiany w projekcie pracownia wydaje zgodę?

Posiadamy standardowy zakres zmian, na których wprowadzenie  udzielamy bezpłatnej zgody (dołączanej do dokumentacji), który można znaleźć tutaj.

Zmiany które nie mają wpływu  na zmianę konstrukcji budynku.

Inne modyfikacje, nie wspomniane na podanej wyżej podstronie rozpatrujemy indywidualnie. W przypadku pozytywnej decyzji, wyślemy do Ciebie kopię wymaganych dokumentów z wprowadzonymi zmianami.

Udzielmay? Ale jak sami robimy?

5. Jaki zakres zmian mogą Państwo wprowadzić do gotowego projektu?

-

6. Jakie technologie budowlane stosowane są w projektach?

Nasze projekty są wytwarzane z prefabrykowanych drewnianych elementów, które powstają w naszej fabryce, w Katowicach. Stosujemy najwyższej klasy materiały pochodzące tylko i wyłącznie od sprawdzonych dostawców.

Dokładne informacje dotyczące wykorzystywanych przez nas technologii znajdują się tutaj.

7. Czy istnieją wersje lustrzane projektów?

Tak. Wersje lustrzane oraz inne alternatywne modyfikacje każdego projektu można obejrzeć na jego podstronie.

8. Co zawiera dokumentacja projektowa?

-

9. Czy można zapoznać się z dokumentacją projektową przed zakupem?

Jak najbardziej. Jeśli przed dokonaniem zakupu zechcesz zapoznać się z wybranym projektem lub masz co do niego jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, odwiedź nasze biuro. Zaprezentujemy Ci egzemplarz pokazowy i dokładnie wyjaśnimy każdy jego detal, nawet najmniejszy.

10. Czy wszystkie projekty oferowane na stronie są dostępne od ręki?

Większość tak i jest gotowa do wysyłki lub odbioru osobistego w ciągu od 7 -14 dni.

11. W jaki sposób mogę zamówić projekt?

Sprawdź tutaj.

12. Jakie są formy płatności?

Umożliwiamy rozliczenie za pobraniem, tj. odebranie należności przez kuriera w momencie odebrania przesyłki, lub płatność przelewem na nasze konto, którego numer znajdować się będzie na formularzu zamówienia. W przypadku wybrania przelewu, by upewnić się, że realizacja odbędzie się w terminie, dobrze jest podać w tytule numer zamówienia.

Dodatkowo, możliwe jest dokonanie płatności gotówką, po wcześniejszym ustaleniu i potwierdzeniu terminu spotkania z nami. Może to być dogodnym wyborem przy samodzielnym odebraniu projektu.

W przypadku chęci skorzystania z innej formy płatności, skontaktuj się z nami.

13. Czy można odebrać projekt osobiście?

Tak, umożliwiamy osobisty odbiór dokumentacji – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zamówienia. Tak szybko jak to możliwe, zadzwonimy do Ciebie celem umówienia dogodnego terminu spotkania.

14. Czy mogę zamówić sam kosztorys przed kupnem projektu?

Tak – przy składaniu zamówienia możesz wybrać, które elementy dokumentacji projektu chcesz otrzymać. Wchodzi w to również kosztorys, który prześlemy do Ciebie drogą mailową (po wpłynięciu do nas wymaganej zapłaty) w formacie *.rds, z załączonym programem umożliwiającym jego podgląd. Poza nim samym dołączymy w wiadomości arkusz w formacie *.xls lub xlsx, w którym znajdzie się wykaz wszystkich materiałów oraz ich kosztów.